0
0
0
s2smodern

Nowa marka farb w segmencie Premium.

Zapytani o to, z czym kojarzy nam się Kanada, jednym tchem wymieniamy oszałamiającą naturę z wodospadem Niagara na czele, największy na świecie festiwal jazzowy, oraz rzecz jasna, syrop klonowy. Dziś z przyjemnością informujemy, że możemy dodać do tej listy kolejną pozycję!

Cloverdale leży w prowincji British Columbia w Kanadzie. Niewielka osada założona w 1870 szybko rozrosła się do wielkości miasteczka i stanowi Historyczne Centrum Surrey. Znane jest z wyjątkowo urodzajnej ziemi i sprzyjającego klimatu, a przede wszystkim – jako miejsce, w którym powstała firma CLOVERDALE PAINT, nazwana oczywiście na cześć miasta.


Cloverdale kiedyś i dziś

Historia marki Cloverdale, która obecnie jest największym rodzinnym biznesem specjalizującym się w produkcji farb w Kanadzie, sięga roku 1933. To wtedy urodzony w Niemczech chemik i farmer Rudy Henke zainteresował się wytwarzaniem farb w domowych warunkach. W pracowni na farmie gotował w stalowych kociołkach na otwartym ogniu swoje eksperymentalne mikstury, które sprzedawał sąsiadom, rodzinie i znajomym.

W roku 1946 Hunter Vogel, ówczesny prezes kupił 50% udziałów Cloverdale Paint Inc., a w roku 2005 obecny prezes Cloverdale Paint Inc. Wink Vogel (syn Huntera Vogela) oraz Thomas J. Braden, prezes Rodda Paint Co., postanowili połączyć siły i rodzinne biznesy. W ten sposób dwóch ważnych producentów farb stworzyło jedną firmę, która w Kanadzie w dalszym ciągu działa pod nazwą „Cloverdale”, natomiast w USA znana jest jako „Rodda”.


Co znajdowało się w recepturach pierwszych farb?

Do dziś zachowały się pierwsze receptury, w których znajdziemy m.in. olej lniany, cynk, biały ołów, węglan wapnia oraz terpentynę. Dzięki uporowi i ciągłemu dążeniu do udoskonalania swoich produktów grono zadowolonych klientów szybko zaczęło się powiększać, a Henke mógł rozpocząć budowanie imperium Cloverdale. Na przełomie dekad z małej, jednoosobowej działalności powstała prężnie działająca firma, produkująca doskonałej jakości farby wewnętrzne i zewnętrzne, emalie oraz grunty.  


Ulubione farby wykonawców i projektantów

Cloverdale Paint stanowi dla marek z wyższego segmentu poważną konkurencję. W laboratoriach kanadyjskiego producenta specjaliści opracowują coraz bardziej zaawansowane receptury, wykorzystując najnowsze technologie.

Marka od lat współpracuje z szerokim gronem wiernych wykonawców doceniających parametry techniczne oraz z projektantami zachwyconymi piękną paletą kolorów uzyskiwanych w systemie barwienia bazującym na ekologicznych, bezpiecznych kolorantach "ZERO LZO". 


Wyłącznym przedstawicielem marki CLOVERDALE PAINT w Polsce jest firma JML Color z siedzibą w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio marki!